Kai kalbama apie šeimos nario slaugą namuose, labai svarbu surinkti reikiamą medicinos įrangą. Tačiau žinoti, nuo ko pradėti ir kam skirti lėšų, sunku net ir patyrusiems slaugytojams. Nors tai iš dalies priklauso nuo jūsų biudžeto, turite atsižvelgti ir į artimojo komfortą. Štai kodėl kalbant apie medicinos reikmenis namams dažnai pirmiausia į galvą ateina atsipalaidavimo ar judėjimo priemonės, pavyzdžiui, neįgaliųjų vežimėliai, lovos ir kėdės. Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie tai, kokių medicinos reikmenų reikia priežiūrai namuose.
Slaugos namuose prietaisų tipai
Kaip minėta pirmiau, sveikatos priežiūros prietaisai namuose yra labai įvairūs.
- Vaistų vartojimo įranga – prietaisai, naudojami tablečių, skysčių ar aerozolių pavidalo vaistams vartoti.
- Tyrimų rinkiniai – rinkiniai, naudojami įvairių cheminių medžiagų kiekiui kraujyje ar šlapime nustatyti.
- Pirmosios pagalbos įranga – įranga, naudojama sužeidimams ar laikinoms būklėms gydyti.
- Pagalbinės technologijos – prietaisai, naudojami asmeninėms galimybėms, pavyzdžiui, jutiminiams gebėjimams ar mobilumui, pagerinti.
- Ilgalaikė medicininė įranga – apima medicininius prietaisus, naudojamus pagrindiniams kasdienio gyvenimo veiksmams atlikti, pavyzdžiui, lovos, keltuvai ir tualeto įranga.
- Matuokliai ir (arba) monitoriai – įvairūs prietaisai, skirti sveikatos būklei nustatyti arba ligos būklei valdyti, vienkartiniai arba nuolatiniai.
- Gydymo įranga – įranga, naudojama įvairioms medicininėms procedūroms taikyti.
- Kvėpavimo įranga – įranga, naudojama kvėpavimo ligoms gydyti.
- Maitinimo įranga – maitinimui naudojami prietaisai.
- Tuštinimosi įranga – prietaisai, naudojami šlapimui ar išmatoms iš organizmo išleisti arba tam tikroms būklėms suvaldyti. Pavyzdžiui, šlapimo nelaikymo atveju padeda https://sidabra.lt/80-paklotai-ir-kitos-priemones.
- Kūdikių priežiūra – apima kūdikių stebėsenai ir gydymui naudojamus aparatus.
- Nuotolinės sveikatos įranga – įranga, naudojama duomenims rinkti namų aplinkoje ir perduoti į nuotolinio stebėjimo vietą.
Tinkamų reikmenų pasirinkimas
Renkantis tinkamas slaugos priemones namuose būtina pradėti nuo pokalbio su slaugytojais apie tai, ko jums reikės. Tačiau reikia nepamiršti ir kitų dalykų, nes slauga namuose turi įtakos viskam – nuo paciento komforto iki namų ūkio finansų. Pavyzdžiui, užduokite sau tokius klausimus:
- Ar svarstomas daiktas yra tinkamai pritaikytas, pakankamos talpos ar lengvai valdomas, kaip jums reikia?
- Taip pat turėtumėte pagalvoti, kiek laiko jums reikės įrangos ar reikmenų. Ar, kalbant apie įrangą, tikslinga ją nuomotis, o gal ekonomiškiau įsigyti daiktą? Ir, ar nuomojantis ar perkant skiriasi garantinė apsauga?
- Be to, ar būtų naudinga turėti daiktų dublikatus, jei pacientas laiką praleis skirtingose vietose, pavyzdžiui, savo namuose ir slaugančio šeimos nario būste?
Pagrindiniai slaugos namuose reikmenys
Apsirūpinę tinkamu medicininiu inventoriumi galite išvengti nereikalingų kelionių pas specialistus. Deja, žmonės dažnai permoka už namų medicinos reikmenis, nes jų įsigyja apimti panikos arba prastai pasiruošę. Jei ruošiatės įsigyti medicininės įrangos ir sveikatos priežiūros priemonių namuose savo pacientui, akivaizdu, kad vienas iš esminių elementų yra pirmosios pagalbos rinkinys. Tačiau be šių pagrindinių medicinos priemonių komplektų yra daugybė kitų būtinų daiktų:
- Aliumininiai pirštų įtvarai
- Antibiotikų tepalas
- Antiseptinis tirpalas ir rankšluosčiai
- Įvairių dydžių tvarsčiai
- Vatos tamponai
- Vienkartinės nelateksinės pirštinės
- Akių plovimo tirpalas
- Rankų dezinfekavimo priemonė
- Vandenilio peroksidas
- Šalčio paketai
- Sterilus fiziologinis tirpalas
- Švirkštas
- Termometras
Kartu su pirmosios pagalbos rinkiniu taip pat turėtumėte turėti nereceptinių vaistų, kuriais galite suteikti skubią pagalbą. Svarbiausi nereceptiniai vaistai ir priemonės:
- Aspirinas
- Alavijo gelis
- Vaistai nuo viduriavimo
- Kalamino losjonas
- Antacidiniai vaistai
- Antihistamininiai vaistai
- Vaistai nuo kosulio
- Vidurius laisvinantys vaistai
Taip pat galite įtraukti nereceptinius skausmą malšinančius vaistus, pavyzdžiui, paracetamolį ir ibuprofeną. Atminkite, kad ibuprofeno neduokite pacientams, sergantiems kvėpavimo takų ligomis, nes jis gali sustiprinti simptomus. Aspirino neduokite vaikams, hemofilams ar suaugusiesiems, vartojantiems kraują skystinančius vaistus. Ir raginame laikytis gydytojo nurodymų dėl kiekvieno medicininio sprendimo, kurį ketinate priimti.
Būtini saugos reikmenys
Slaugos namų gyventojai gali nukristi, klaidžioti arba turėti judėjimo sutrikimų. Kad jie būtų saugūs, turėkite šias priemones:
- Vaikštynės
- Neįgaliųjų vežimėlis
- Ramentai
- Įtvarų
- Dušo sėdynės
Nuoma ar pirkimas?
Dažnai brangesnę įrangą galima ne pirkti, o išsinuomoti. Žingsniai, padėsiantys priimti teisingą sprendimą:
- Apsvarstykite, kiek laiko jums reikės įrangos, ir palyginkite nuomos išlaidas per tą laiką, palyginti su pradinėmis išlaidomis, kai įranga visiškai įsigyjama.
- Jei perkate, nustatykite, kaip lengva ar sunku bus perparduoti įrangą, kai jos nebereikės.
- Nuomos sutartyse dažnai numatoma techninė priežiūra, tačiau perkant tokia garantija gali būti nesuteikiama. Atsižvelkite į įrangos techninį lygį – turinčiai daugiau elektronikos gali reikėti dažnesnės techninės priežiūros, o tai gali padidinti išlaidas.
- Jei jūsų artimas žmogus per metus gyvena skirtingose vietose, pagalvokite apie įsigytos įrangos transportavimo išlaidas, palyginti su nuoma kiekvienoje vietoje.